Serwis klimatyzacji

Klimatyzacja stała się standardowym wyposażeniem we współczesnych samochodach i jednym z ważniejszych elementów, mających wpływ na nasze zdrowie. Stwierdzenie to, z pewnością nie zdziwi żadnego alergika, czy osoby wchodzącej latem do rozgrzanego samochodu. Wymaga ona jednak regularnej konserwacji, dlatego zaleca się wykonywanie przeglądów okresowych najlepiej dwa razy do roku.  Najlepszym okresem dla serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna – zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików lub wczesna jesień aby zapobiec zaparowywaniu szyb podczas jazdy. Każde zaniedbanie tej kwestii, może skutkować obniżeniem skuteczności układu, zwiększeniem ryzyka zatarcia sprężarki klimatyzacji, niedostatecznym odparowywaniem szyby przedniej, a nawet zwiększonym zużyciem paliwa. Poza tym i co gorsze, może również wpływać negatywnie na nasze zdrowie, zwłaszcza na układ oddechowy, do którego przedostają się groźne grzyby i bakterie chorobotwórcze.

Warsztaty Bosch Car Service wykonują kompletne serwisowanie klimatyzacji oraz ogrzewania w Twoim samochodzie, tak by w jego wnętrzu były zapewnione komfortowe warunki – dzięki temu temperatura w samochodzie będzie zawsze odpowiednia (bez względu na to, czy na zewnątrz jest mroźna zima, czy upalne lato), nie wystąpią nieprzyjemne zapachy, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne zwłaszcza dla alergików.

W zakres usługi wchodzą:

  • Opróżnienie systemu, uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju do smarowania sprężarki
  • Test szczelności układu klimatyzacji
  • Test ciśnienia i działania systemu
  • Wymiana filtra kabinowego

Serwis klimatyzacji – już od 150 zł

Urządzenia Bosch do serwisowania klimatyzacji automatycznie realizują cały proces obsługi klimatyzacji łącznie z odzyskiwaniem, recyklingiem i ponownym napełnieniem instalacji olejem i czynnikiem chłodniczym.