Paski Rozrządu Bosch

Paski napędowe Bosch

 

Pasek napędowy pełni bardzo ważną rolę w silniku, przekazywania napędu z koła pasowego wału korbowego, do wielu urządzeń w pojeździe. Paski firmy Bosch cechują się najwyższym poziomem wytrzymałości mechanicznej, cieplnej i chemicznej dzięki czemu praca silnika przebiega bezproblemowo.

Paski Klinowe Bosch

Zadaniem paska klinowego jest napędzanie poszczególnych elementów silnika, takich jak alternator, pompa wody, pompa wspomagania czy sprężarka klimatyzacji.

W paskach firmy Bosch zastosowano najwyższej jakości kauczuk syntetyczny EPDM dodatkowo wzmocniony specjalnymi włóknami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, uzyskano mniejszą rozciągliwość paska.

Paski klinowe firmy Bosch są przystosowane do napędów o mniejszym stopniu rozbudowania. Dodatkowo uzębiona dolna część paska pozwala na dużo lepsze przyleganie materiału do kół pasowych o małych średnicach.

Paski klinowe wielorowkowe

Podobnie jak w przypadku zwykłych pasków klinowych, paski wielorowkowe są wykonanie z wysokiej jakości kauczuku EPDM oraz wzmocnione specjalnymi włóknami.

Paski wielorowkowe występują w dwóch wariantach: jednostronnym i dwustronnym. Stosowane są do napędów standardowych i serpentynowych.

Ze względu na dużą wytrzymałość paski wielorowkowe Bosch idealnie nadają się do wysokich prędkości obrotowych. Należy pamiętać o regularnej kontroli pasków napędowych.

Paski rozrządu Bosch

Paski rozrządu są jednym z najważniejszych elementów silnika. Odpowiadają one za synchronizację pracy zaworów dolotowych oraz wylotowych z układem korbowo-tłokowym silnika.

Paski mają bezpośredni wpływ na niezawodność i osiągi każdego silnika. Paski zębate są szczególnie narażone na duże obciążenia związane z obrotami silnika. Dlatego należy pamiętać o regularnej wymianie paska.