Naprawa manualnej skrzyni biegów

Naprawa manualnej skrzyni biegów województwo dolnośląskie

Manualne skrzynie biegów są dużo mniej skomplikowane od tych automatycznych. Nie oznacza to jednak, że są całkowicie bezawaryjne. Takie podejście do manualnej skrzyni biegów we własnym samochodzie jest błędne i często może skończyć się wysokimi kosztami. Warto jest na czas, wykonać serwis polegający chociażby na wymianie oleju oraz robić regularne przeglądy. Naprawy skrzyni biegów powinny być wykonywane przez specjalistów, dlatego warto wykonywać je w renomowanych warsztatach.

Bosch Car Service Świdnica oferuje kompleksowe naprawy manualnych skrzyń biegów, regenerację oraz wymianę podzespołów skrzyni biegów, a także wymianę oleju w manualnej skrzyni biegów.
Do diagnostyki używamy renomowanych urządzeń marki Bosch, a przy wymianie oleju stosujemy tylko najwyższej jakości produkty.

Objawy uszkodzenia manualnej skrzyni biegów

Co może sugerować, że skrzynia biegów jest uszkodzona? Może na to wskazywać, wiele objawów, które opisaliśmy poniżej:

  • głośna praca skrzyni biegów – może oznaczać zużycie łożysk, których nie wymienienie na czas może skutkować poważnymi uszkodzeniami lub zużycie kół zębatych. Co oznacza ta głośna praca? Jest to charakterystyczne wycie podczas jazdy na biegu.
  • utrudniona zmiana biegów – która wymaga od kierowcy użycia większej siły, może oznaczać niski poziom oleju w przekładni. Konieczna jest wymiana oleju.
  • wyskakiwanie biegów – gdy podczas jazdy zdarza się wyskakiwanie biegów, oznacza to, że koło zębate odpowiadające za dany bieg mogło ulec zużyciu lub się wyłamało, a także możliwe jest uszkodzenie poduszki skrzyni biegów.
  • zgrzytanie podczas zmiany biegów – może oznaczać zużycie synchronizatorów lub zapieczenie linek. Zużycie synchronizatorów w manualnej skrzyni biegów sprawia, że występuje problem z wyrównywaniem prędkości obrotowej kół zębatych, a to objawia się zgrzytami.

Diagnostyka manualnych skrzyni biegów

Diagnostykę przeprowadzają nasi doświadczeni mechanicy, którzy na co dzień naprawiają dużo bardziej skomplikowane skrzynie automatyczne. Jest to bardzo ważna czynność, dzięki której na wstępie jesteśmy w stanie określić, co mogło się wydarzyć. Wstępna diagnostyka polega na oględzinach skrzyni biegów, a także sprawdzeniu jej pod względem wycieków. W przypadku bardziej skomplikowanych awarii, musi zostać rozebrana.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

Wymianę oleju w skrzyni biegów przeprowadzamy używając tylko najwyższej jakości olejów, aby zapewnić jej długie, bezproblemowe działanie. Okresowa wymiana oleju w manualnej przekładni, zapewni dobre smarowanie wszystkich ruchomych jej elementów, co pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia wyżej wymienionych awarii.

Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów w naszym serwisie jest przeprowadzana profesjonalnie i kompleksowo. Wymienimy olej w każdym aucie wyposażonym w skrzynię manualną skrzynię biegów.

Oferujemy usługi związane z manualną skrzynią biegów

  • serwis manualnych skrzyń biegów
  • naprawa manualnych skrzyń biegów
  • wymiana oleju w manualnych skrzyniach biegów
  • regeneracja manualnych skrzyń biegów
  • wymiana manualnych skrzyń biegów
  • diagnostyka manualnych skrzyni biegów

Serwis manualnych skrzyń biegów – wszystkie marki

Oferujemy usługi związane z manualnymi skrzyniami biegów zastosowanymi w praktycznie kazdej marce. Serwisujemy między innymi manualne skrzynie w BMWAudiVolkswagenPeugeotCitroenRenault, Volvo, Mercedes-benzFordFiatToyota i wiele innych.

Nasze usługi oferujemy dla klientów z wielu miast.