Naprawa automatycznej skrzyni biegów DSG Volkswagen

Skrzynia DSG produkowana przez koncern Volkswagen to skrzynia o zupełnie innej konstrukcji, niż klasyczne skrzynie automatyczne. W tej konstrukcji zamiast klasycznego konwertera momentu obrotowego pracującego w poślizgu, zastosowano zestaw dwóch sprzęgieł takich jak te stosowane w skrzyniach manualnych. Jedno ze sprzęgieł odpowiada za przełożenia biegów parzystych, natomiast drugie za przełożenia biegów nieparzystych. W skrzyniach tego typu, zmiana biegów polega na przełączeniu odpowiedniego sprzęgła. Podczas jazdy włączone są dwa biegi jednocześnie, jeśli skrzynia automatyczna przełączy bieg wówczas jedno ze sprzęgieł wyłącza się aktywując drugie. 

Sprawia to że zmiana biegów w skrzyni DSG trwa dużo krócej niż w innych konstrukcjach. Podczas jazdy zmiana biegów jest niemalże niewyczuwalna. Dodatkowym atutem automatycznych skrzyń DSG jest niższe zużycie paliwa oraz większa dynamika jazdy.

Serwis automatycznych skrzyń DSG Volkswagen dolnośląskie

 

Skrzynia DSG produkowana przez Volkswagena mają opinię niezbyt trwałych i drogich w naprawie. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, ponieważ na tle innych automatycznych skrzyń, skrzynie DSG są dopracowaną konstrukcją. Wyjątkiem są siedmiobiegowe skrzynie DSG DQ200 w których syntetyczny olej we wnętrzu skrzyni może tracić swoje właściwości. Większość usterek związanych z skrzynią DSG wynika z nieprawidłowej eksploatacji przez jej użytkowników.

Nasz serwis jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt, przeznaczony między innymi do diagnostyki, napraw i serwisu automatycznych skrzyń DSG Volkswagena. Posiadamy precyzyjne interfejsy firmy Bosch dzięki którym jesteśmy w stanie odczytać każdą informację odnotowaną w sterowniku skrzyni. Posiadamy dostęp do większości części zamiennych do skrzyni automatycznej DSG, dzięki czemu naprawy i serwis skrzyń trwa szybko i profesjonalnie.

Diagnostyka automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen dolnośląskie

Mamy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego firmy Bosch. Urządzenia są przystosowane do diagnostyki automatycznych skrzyń Nasz serwis wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt firmy Bosch, przystosowany do diagnostyki automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen. Urządzenia wyposażone są w specjalne interfejsy umożliwiające odczyt informacji odnotowanych przez sterownik skrzyni. Umożliwia to rozpoznanie usterki i postawienie diagnozy dzięki której naprawa przebiegnie szybciej niż w przypadku braku wykorzystania sprzętu diagnostycznego.

Naprawa skrzyni biegów DSG Volkswagen zostaje wykonana przy użyciu uzyskanych informacji. Oceniamy stan skrzyni oraz jej elementów, dzięki czemu unikniemy wymiany sprawnych podzespołów. W wyniku wykonania diagnostyki zostaje wygenerowany raport końcowy.

Wymiana automatycznej skrzyni biegów DSG Volkswagen dolnośląskie

Naprawiamy automatyczne skrzynie DSG Volkswagen w wielu modelach, między innymi:

  • VW Golf, VW Caddy, VW Touran, VW Passat (automatyczna skrzynia DQ250)
  • VW Polo, VW Golf, VW Caddy, VW Touran, VW Passat (automatyczna skrzynia DQ200)
  • VW Transporter, VW Multiwan, VW Tiguan (automatyczna skrzynia DQ500)
  • Skoda Octavia, Skoda Fabia, Skoda Octavia RS (automatyczna skrzynia DQ250, DQ200, DQ500)
  • Seat Leon (automatyczna skrzynia DQ250)
  • Audi TT, Audi A4, Audi A5, Audi Q5, Audi A6, Audi S3 (automatyczna skrzynia DQ250, DQ500, DL501, DQ380)

Oferujemy następujące usługi związane z automatyczną skrzynią biegów

 

kts bosch serwis automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen

kts bosch naprawa automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen

kts bosch wymiana oleju w automatycznych skrzyniach biegów DSG Volkswagen

kts bosch regeneracja automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen

kts bosch wymiana automatycznych skrzyń biegów DSG Volkswagen

kts bosch diagnostyka automatycznej skrzyni biegów DSG Volkswagen

Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów marki Volkswagen wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów DSG do skorzystania z usług naszego serwisu.