Hamulce Bosch

Firma Bosch jest jednym z czołowych producentów elementów układu hamowania. Do najważniejszych wynalazków firmy w tej dziedzinie należą znane wszystkim systemy ABS i ESP.

Oferujemy zarówno poszczególne podzespoły układu hamowania jak i również kompletne układy hamulcowe.

Należy pamiętać, iż elementy takie jak klocki hamulcowe i tarcze, ulegają stopniowemu zużyciu i jest konieczna ich cykliczna wymiana.

Hamulce Tarczowe 

W niemal wszystkich samochodach osobowych są one podstawowym elementem. Firma Bosch jest wiodącym dostawcą hamulców tarczowych do fabrycznie produkowanych samochodów na świecie.

Elementem szczególnie podatnym na uszkodzenia są klocki hamulcowe. Ich zadaniem jest zamiana energii kinetycznej na cieplną, umożliwiając tym samym hamowanie samochodu. Zalecana jest regularna wymiana klocków w przypadku ich zużycia.

Kolejnym elementem odpowiedzialnym za hamowanie pojazdu są tarcze hamulcowe. Firma Bosch produkuje około 30 milionów tarcz rocznie. Są one wykonane między innymi z wysokowęglowego żeliwa dzięki czemu ich żywotność i trwałość jest znacznie zwiększona w stosunku do innych materiałów.

Hamulce Bębnowe 

Hamulce tego typu stosowane są głównie w tylnej części zawieszenia. Jest to związane z odciążeniem tylnej osi podczas hamowania, co pozwala na zastosowanie hamulców mniejszych rozmiarów.

Głównym elementem hamulców bębnowych są bębny zamocowane do piasty. Wraz z uruchomieniem hamulca szczęki są dociskane do wewnętrznej powierzchni bębna co umożliwia zatrzymanie samochodu.

Podobnie jak w przypadku elementów stosowanych w hamulcach tarczowych, również w hamulcach bębnowych należy wymieniać elementy eksploatacyjne. Należy nieustannie kontrolować grubość bębnów hamulcowych oraz obserwować czy powstały pęknięcia. Wówczas konieczna jest niezwłoczna wymiana bębnów.

Płyny hamulcowe, oleje i smary

Firma Bosch Car Service Świdnica oferuje płyny i oleje najwyższej jakości. Są one odporne na zamarzanie i nieustanną pracę hamulców. Cechują się również najwyższą jakością, wysoką temperaturą wrzenia spowodowaną hamowaniem oraz właściwościami antykorozyjnymi.

W przypadku samochodów wyposażonych w zawieszenie hydrauliczne, oferujemy specjalny olej mineralny LHM+. Zapewnia on ciągłą pracę w zarówno niskich temperaturach sięgających -40°C jak i wysokich +110°C.