Filtry Bosch

Liczne zanieczyszczenia i pyły powodują nieustanne uszkodzenia poszczególnych elementów pojazdu. Dlatego stosuje się wszelkiego rodzaju filtry, które oczyszczają płyny eksploatacyjne i chronią silnik.

Firma Bosch Car Service Świdnica, oferuje filtry paliwa do silników typu Diesel, silników benzynowych, filtry oleju, filtry powietrza oraz filtry kabinowe.

Filtr paliwa Diesel

Filtr oleju napędowego ma za zadanie chronić układ wtryskowy silnika, przed wszelkiego rodzaju cząstkami, wodą i zanieczyszczeniami w paliwie. W nowego typu silnikach diesla układy wtryskowe są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia.

Firma Bosch Car Service Świdnica oferuje najwyższej jakości filtry, które eliminują wszelkie zanieczyszczenia. Filtry firmy Bosch są dostosowane do każdego typu silników Diesla, nawet najnowszych konstrukcji.

Ze względu na wysoką podatność na uszkodzenia układu wtryskowego, zalecane jest regularne wymienianie filtru paliwa. Brak odpowiedniej eksploatacji może doprowadzić do uszkodzenia układu wtryskowego i w konsekwencji do uszkodzenia silnika.

Filtr paliwa dla silników benzynowych

Podobnie jak w przypadku silników diesla, silniki benzynowe są narażone na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Filtr ma za zadanie chronić przed zapchaniem przede wszystkim układ wtryskowy.

W przeciwieństwie do filtrów oleju, filtr paliwa cechuje się znacznie dłuższą żywotnością. Należy jednak pamiętać o jego regularnej wymianie aby uniknąć usterki silnika.

Filtry paliwa firmy Bosch oferowane przez Bosch Car Service Świdnica filtrują nawet najmniejsze zanieczyszczenia o wielkości rzędu jednej tysięcznej milimetra.

Filtr oleju Bosch

Zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz dotyczą również oleju. Zadaniem filtru oleju jest regularna ochrona silnika przed zanieczyszczeniami. Filtry oleju firmy Bosch cechują się najwyższą jakością i trwałością.

Zalecana jest regularna wymiana filtru oleju, w celu uniknięcia zapchania filtra a w konsekwencji uszkodzeniu silnika. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej wymianie samego oleju.

W przypadku kierowców poruszających się głównie w obszarach miejskich zalecana jest częstsza wymiana oleju i filtra.

Filtr powietrza Bosch

W powietrzu zasysanym przez silnik, znajduje się bardzo dużo zanieczyszczeń. Filtr powietrza ma za zadanie chronić silnik przed zanieczyszczonymi cząsteczkami.

Nieregularna wymiana filtru powietrza zalecana przez producenta, może prowadzić do uszkodzenia układu silnika, a w konsekwencji do unieruchomienia pojazdu

Zalecamy regularną wymianę filtru powietrza z rekomendacją filtrów firmy Bosch oferowanych przez naszą firmę Bosch Car Service Świdnica. Filtry te cechują się najwyższą szczelnością, którą zapewnia uszczelka z poliuretanu. Zapobiega to możliwości przedostania się zanieczyszczonego powietrza do silnika.

Filtry Kabinowe Bosch

Zadaniem filtru kabinowego jest oczyszczanie powietrza dostającego się do samochodu. Filtry kabinowe firmy Bosch usuwają z powietrza do 100% alergennych substancji.

Ponadto filtry kabinowe firmy Bosch zapewniają prawidłowy poziom wilgoci powietrza, co szczególnie podczas deszczowej pory zapewni niezbędną widoczność podczas jazdy.

W naszej ofercie znajdą Państwo filtry kabinowe do każdego typu samochodu osobowego wszystkich marek.