Części Diesel Bosch

W ostatnich latach silniki diesla stały się równie popularne co silniki benzynowe. Firma Bosch jako jeden z pierwszych producentów zaczął produkować układy wtryskowe dostosowane do tego typu jednostek.

Firma Bosch wprowadziła na rynek układ Common Rail, który obecnie stosowany jest w większości samochodów napędzanych silnikiem diesla.

Układy Common Rail 

Układ stworzony w 1997 roku przez firmę Bosch. System opiera się na wstrzykiwaniu paliwa pod wysokim ciśnieniem. Paliwo magazynowane jest w wysokociśnieniowej szynie paliwowej (rail).

W tego typu konstrukcji proces tłoczenia paliwa jest rozdzielony od procesu wtryskiwania paliwa. Dzięki temu znacznie zwiększono wydajność układu.

Układ Common Rail składa się z: pompy zasilającej, pompy wysokiego ciśnienia, przewodów wysokiego ciśnienia, szyny paliwowej oraz wtryskiwacza.

Pompowtryskiwacze Bosch

Pompowtryskiwacze są sterowane elektronicznie. Działają w systemach wysokociśnieniowych, bezpośrednio wtryskując mieszankę paliwową do komory. Pompowtryski zostały opracowane przez firmę Bosch

Pompowtryski umieszczone są bezpośrednio w głowicy silnika. Dzięki tego typu rozwiązaniu, wyeliminowano konieczność zastosowania przewodu wysokociśnieniowego, co pozwoliło z kolei usunąć zjawisko pulsacji w obwodzie wysokiego ciśnienia

Do tej pory firma Bosch opracowała 3 generację pompowtryskiwaczy. Pierwsza z nich była ogromną rewolucją w rynku motoryzacyjnym. W drugiej generacji znacznie zredukowano wielkość urządzenia, co pozwoliło przystosować pompowtryskiwacz do silników 16-zaworowych. Poprawiono również mocowanie, stosując jeszcze jedną śrubę. Urządzenie 3 generacji zostały stworzone specjalnie dla jednostek napędzających silniki ciężarowe.

Świece żarowe

Świece żarowe produkowane przez firmę Bosch, zapewniają doskonałą i stabilną pracę silnika w niskich temperaturach. Rozruch silnika, w którym zastosowano świece żarowe firmy Bosch odbywa się bezproblemowo.

Zalecane jest regularne kontrolowanie stanu świec żarowych, ponieważ podlegają one stopniowemu zużyciu. Oferujemy trzy rodzaje świec żarowych: Bosch Duraterm, Bosch Duraterm High Speed oraz Bosch DuraSpeed.

Seria Duraterm skierowana jest dla klientów ceniących najwyższą jakość z zachowaniem przystępnej ceny. Model Duraterm High Speed jest przystosowany dla niskich napięć rzędu 4,4/5 Woltów. Topowy model z serii Duraspeed osiąga temperaturę 1300°C w ciągu 2 sekund w nawet najgorszych warunkach.

Inne podzespoły firmy Bosch

W naszym serwisie Bosch Car Service Świdnica w przypadku awarii oferujemy również inne elementy silników diesla. Są to między innymi: układy pompa-przewód-wtryskiwacz, układy oczyszczania spalin, sterowniki silnika oraz pompy podciśnienia. Nasi mechanicy z wieloletnim doświadczeniem wymienią niemalże każdy uszkodzony podzespół w silniku typu diesel, przy użyciu oryginalnych części Bosch.

Posiadamy również specjalistyczne urządzenie firmy Bosch przeznaczone do testowania wtrysków z silników diesla.